רן לוי מוציא את Phony Clown

8
יול
2012

אז מי זה בעצם רן לוי?

1. כשהיה בן 17 הקים את להקת "הגן האנוכי" ותפס את עמדת המתופף. הלהקה אשר פעלה יותר מעשור, הופקה ע"י ברי סחרוף וזכתה לחמם את סיבוב ההופעות לאלבומו המיתולוגי "סימנים של חולשה", כמו גם את הופעותיהם של סוניק יות', פלסטיק ונוס, סיאם ואחרים, והפכה ללהקת קאלט בסצינת האלטרנטיב בישראל.
הלהקה הופיעה ופעלה במשך חמש שנים גם בלונדון עד לפירוקה. בשנת 2006 התאחדה זמנית לרגל הוצאת אלבומם, שזכה לתשבוחות.
4. שם האלבום 'Phony Clown' לקוח משיר הנושא בעל אותו שם – שיר על אנשים שתמיד חייבים להצחיק, או להיות במרכז בשביל שיאהבו אותם ובשביל להצליח, אבל עמוק בפנים הם ממש לא כאלה. הם ליצנים מזוייפים. רן מודה כי פעמים רבות בחייו הרגיש ככה. "למרות שכתבתי שירים, איני זמר. לא רציתי לשיר את האלבום. פניתי לזמרים מוכרים יותר ומוכרים פחות כדי לשיר באלבומי". ירון פישמן, מפיק האלבום, התעקש שרן ישיר, איבזר אותו במספר טלפון של מורה לפיתוח קול, והם ניגשו להקלטות.
2. כשהוקם ערוץ 24, הוזמן לוי להיות אחד ממגישי הבית של הערוץ. שם פיתח, כתב וערך את התוכנית "המגזין", אותה גם הגיש יחד עם דפנה לוסטיג על דגלה של התוכנית חרט את המוסיקה הישראלית הטובה ביותר, ללא פשרות. שם נתן במה לאמנים הצעירים והלא מוכרים דאז, כמו: אסף אבידן, עלמה זהר ורבים אחרים. 5. האמנים המתארחים באלבום נבחרו כי הם אמנים שרן מעריך מאוד ומרגיש כבוד לארח. קוואמי הגיש את פינת "הקצה" בתוכנית "המגזין"; אורן ברזילי הוא חבר קרוב ומוסיקאי שנערץ ע"י רן (שהיה אף אחד מהגורמים המשמעותיים לאיחוד הקספרים); שלומי שבן שהתגורר בדירתו של לוי בלונדון לתקופה קצרה, ומאז ועד היום הערכתו האמנותית והאישית של רן אליו רק גדלה ומתפתחת; ורננה רז שהתארחה בתוכנית הרדיו של רן ונוצר ביניהם חיבור אמנותי וחברי טוב (ודרכה הוא הכיר את בעלה, המוסיקאי אור מורן, היום הגיטריסט בהרכב).
3. יזם והקים את המיזם הבינלאומי DogTV – ערוץ טלוויזיה המיועד לצפייה לכלבים שעלה לאוויר לפני 3 חודשים בקליפורניה, ארה"ב ויעלה במדינות נוספות בקרוב.
"אני שמח ונפעם מכל ההד התקשורתי שהערוץ הזה יצר, מג'יי לנו ועד לטרמן, מאלן דג'נרס ועד ג'ימי פאלון ונייטליין, ומוקסם מכמות הפארודיות שכבר הספיקו לעשות עלינו, ממאד מגזין ועד החדשות בטאיוואן. כשהגעת לחדשות בטאיוואן אתה יודע שהצלחת".

רן לוי הוא Phony Clown. אלבום חדש. עכשיו בחנויות.