עבודה שחורה

7
אוג
2012

אלבום המחווה ל'אהוד בנאי והפליטים'

ב-1987 יצא לאור אלבום הבכורה של אהוד בנאי, "אהוד בנאי והפליטים", שהופק על ידי האיש והאגדה יוסי אלפנט. באלבום נכללו כמה מן השירים שהפכו עד מהרה לנכסי צאן ברזל, כמו "עיר מקלט", "עבודה שחורה", "זמנך עבר", "עגל הזהב" ו"ערבב את הטיח", והוא נחשב לאחד מאלבומי המופת של הרוק הישראלי, הן מבחינה מוזיקלית והן מבחינת האמירה החברתית והתרבותית הגלומה בו.

25 שנה לאחר מכן, במלאת חצי יובל לאלבום, ובשעה שמדינת ישראל מתחבטת ביחסה לפליטים, מסתננים ומהגרי העבודה מאפריקה, מוציא Muzik – בית הספר הגבוה ליצירה והפקת מוזיקה את "עבודה שחורה" – אלבום מחווה ל"אהוד בנאי והפליטים", הכולל עיבודים חדשים לכל שיריו של האלבום המקורי.

האלבום החדש נוצר ע"י חבורה של סטודנטים מוכשרים להפקה מוזיקלית – לונה אבו נסאר, ליאור טף, אלי סיבוני, יותם בקר, אלכסיי מילשטיין, ענת גוטמן, דולב לקסר, יהונתן דיין, גרמן רייטרמן ויהונתן ששון. בהנחייתו של המפיק המוזיקלי דורון פלסקוב (בוגר Muzik בעצמו), פרקו הסטודנטים את האלבום המקורי לגורמים, עיבדו את שיריו מחדש, ביצעו, הקליטו והפיקו אותם.

את התוצאה הוזמן לשמוע אהוד בנאי עצמו, שהתרגש מהפרשנות המחודשת והיצירתית שהעניקו הסטודנטים לשיריו, ואף הגדיל לעשות כאשר שאב ממנו השראה לאחד מהשירים, "עיר מקלט", על מנת לכלול אותו בהופעתו האחרונה בפסטיבל הפסנתר.

עתה, גם אתם מוזמנים לשמוע את התייחסותו העכשווית של דור חדש של מוזיקאים, שרובם טרם נולדו בעת שהאלבום המקורי יצא לאור, למושג "עבודה שחורה".