בריטניה הגדולה בנצרת הקטנה

8
פבר
2012

שייקספיר, שרלוק הולמס, מרגרט תאצ'ר, ג'ון לנון, צ'ארלס דיקנס ושון קונרי נפגשים יחד בסופשבוע מפואר ומעשיר המוקדש לבריטניה

אנגליה, ויילס, סקוטלנד ואירלנד. ארצות ותרבויות שהשאירו חותם אדיר על תולדות האנושות: בהיסטוריה, בספרות, במדינאות, באמנות, בדרמות הצבאיות שעיצבו את פני העולם, במוסיקה, במחזאות ובתיאטרון. במקצת מכל אלה נעסוק בסוף שבוע.
מהמלכה אליזבת ועד מרגרט תאצ'ר, משייקספיר ועד סמואל בקט, משרלוק הולמס ועד ג'ון לנון, מרובין הוד ועד מרי פופינס ומצ'ארלס דיקנס ועד שון קונרי. נפגשים ב- Five O'clock !

בתוכנית האמנותית:

לונדון ובריטניה בתקופה הויקטוריאנית

הרצאה
שרלוק הולמס, המלכה ויקטוריה, ג'ק המרטש ואיסמבארד ברונל גם – לונדון בשיא תפארתה.
מרצה: אורן נהרי.

הגמל הקלטי

מופע
מוסיקה אירית וסקוטית המשולבת באנינות טעם עם מוסיקת עולם.מופע מרענן וקסום של מנגינות קלטיות בחיבור עם ג'אז, בלוז, רוק, מוסיקה קלאסית ומקצבים ים תיכוניים.
משתתפים: אורי מילס ולהקת כחול.

כבשים שיכורות מוויסקי

הרצאה
מסע בסקוטלנד מההרים הגבוהים ועד לאדינבורו, בירתה העתיקה של הממלכה הסקוטית. נשוטט ברחובותיה של אחת מהיפות בערי תבל, מהטירה בראש צוק הבזלת אל הגנים, הפאבים והפסטיבלים. נטייל בנתיב גלישת הקרחונים, נשוט בלוכים ונחפש מפלצות. נלמד איך לזקק ויסקי במזקקה מסורתית, נבדוק מה לובש הסקוטי מתחת לחצאית, ואיך בדיוק מנגנים בחמת חלילים.
מרצה: איילת אידלברג.

סמואל בקט: המדיום, הגדולה והמסר

הרצאה
בחינת יצירתו הדרמטית של סמואל בקט, יליד אירלנד ומגדולי המחזאים של המאה העשרים, באמות מידה הנובעות מן היצירות עצמן ומתוך תשומת לב מיוחדת ליחס בין המדיום למסר.
מרצה: פרופ' שמעון לוי.

לונדון כן מחכה לי

הרצאה
מסע מרתק ללונדון שלא הכרתם – לצבעוניות של העיר, לשווקים, לסמטאות ולנוף האנושי הייחודי ובעקבות להקת החיפושיות, סופרים ויצירות.
מרצה: יואל שתרוג.

השירים הגדולים של בריטניה

מופע
להקת Backbeat בלהיטים הגדולים שנולדו באנגליה בשנות ה-50 וה-60 וכבשו בסערה את העולם. משירי קליף ריצ'ארד, להקת הצלליות, טום ג'ונס, הביטלס, הלן שפירו ועם קפיצה קלה לאמריקה אל הלהיטים של אלביס, ריי צ'ארלס והפלטרס.

"המלכה הבתולה" שהפכה את ארצה למעצמה אדירה

הרצאה
מעטים הם השליטים בהיסטוריה, שנאלצו להתמודד מגיל צעיר עם מגוון בעיות בדומה לבתו השנייה של הנרי השמיני מרעייתו אן בוליין, אותה הוציא להורג. התמודדותה המוצלחת עם מציאות קשה ומורכבת הופכת אותה לא רק לאחת הנשים הגדולות בהיסטוריה, אלא גם למתמודדת על תואר גדול המונרכים בהיסטוריה של אנגליה.
מרצה: אלון קליבנוב.

נגד הרוח

מופע
שירת הפאבים, הבלאדות והפולק הסקוטי והאירי ומשם אל השירים שנולדו בהשראת המוסיקה הבריטית מעבר לים אל מחוזות האימפריה בצפון אוסטרליה.
משתתפים: שי טוחנר, מיה יוהאנה מנחם ומעין כרמלי

האיים הבריטיים

ימים ה'-מוצ"ש, 22-24.3.12
מלון גולדן קראון, נצרת
מחיר: 2,500-3,650 ש"ח

אודות רעות קשרי תרבות

"רעות קשרי תרבות" מציעה סדרות של מופעים מוסיקליים, הפקות מקור, הרצאות, מופעים אור-קוליים וקונצרטים בהיכלי התרבות המובילים בישראל וכן סופי שבוע של תרבויות עולם, בבתי המלון המובילים בישראל.
אל ההרצאות והמופעים של קשרי תרבות חוברים בכירי המרצים והחוקרים באקדמיה וכן האמנים, היוצרים וההרכבים המוסיקליים מהשורה הראשונה בישראל.